25 Haziran 2018 09:15

9 aylık yeğeninin hayatı için futbolu bıraktı

9 aylık yeğeninin hayatı için futbolu bıraktı

Arjantinli futbolcu Benitez, doktorların "Bir daha futbol oynayamazsın." uyarısına rağmen ameliyata girerek karaciğer nakline ihtiyacı olan 9 aylık yeğeninin hayatını kurtardı.

Birkaç hafta önceye kadar Arjantin'de Central Larroque takımının formasını giyen Lulo lakaplı Benitez, futbol ile insan hayatı arasındaki tercihini yaşatmaktan yana kullandı. 9 aylık yeğeni Milo'nun hayati riski bulunması Benitez'i yıkarken doktorlar bebeğe karaciğer nakli yapılması gerektiğini açıkladı.

"FUTBOL OYNAYAMAYACAKSIN" DEDİLER, DÜŞÜNMEDEN AMELİYATA GİRDİ

İlk tedavilerin cevap vermemesi üzerine başka çaresi kalmayan Milo için babasının karaciğeri uyumlu çıkmadı. Annesi ise kalp sorunları yaşadığından riskli olduğu gerekçesiyle donör kabul edilmedi. Test yaptıran Benitez'in ise karaciğeri yeğeniyle uyumlu çıktı. Ancak doktorlar bu ameliyat sonrası Benitez'e bir daha futbol oynayamayacağını söyledi. Hiç düşünmeyen Benitez futboldan vazgeçip yeğeninin hayatını kurtarmayı seçti.

İKİ AMELİYAT 19 SAAT SÜRDÜ

Alejandro Benitez'den karaciğer parçası alınması için yapılan ameliyat 7 saat, bu parçanın nakli için Milo'ya yapılan ameliyat ise 12 saat sürdü. Doktorlar her iki ameliyatın da başarılı geçtiğini belirtirken küçük Milo'nun durumunun stabil olduğu ve hayati tehlikesinin bulunmadığını açıkladı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (1)
  • helal olsun amca,dayı böyle olur.

    (0) (2)