16 Ekim 2018 14:48

Aykut Kocaman yapay zekayı anlattı

Aykut Kocaman yapay zekayı anlattı

Aykut Kocaman, IBM Türkiye tarafından düzenlenen ve yapay zeka konusunun ele alındığı Watson İstanbul Zirvesi'nde sunum yaptı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, IBM Türkiye tarafından düzenlenen ve yapay zeka konusunun ele alındığı Watson Istanbul Summit 2017'ye katıldı. Zirve, 1500 kişinin katılımıyla İstanbul Volkswagen Arena'da düzenlendi.

FUTBOL BİLİMİNİ ANLATTI
Tecrübeli teknik adam Aykut Kocaman da, teknolojiyi nasıl kullandığını anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Kocaman, sunumunda futbolun bilimden faydalandığını ve bu sayede birçok önemli bileşeni bir arada barındırdığına değindi. Bu bileşenlerin arasında yer alan teknik veri, taktiksel veri ve en önemlisi de insan faktörünün ne kadar önemli olduğunu anlatan deneyimli çalıştırıcı, teknolojiyi kullanarak bu bilinmeyenleri olabildiğince anlamlandırıp azaltmanın ne kadar kıymetli olduğunu belitti.

Aykut Kocaman, futbolun içerisinde yer alan verileri ekibiyle birlikte oldukça yoğun olarak inceleyip analiz ederek bu bilinmeyenlerin seviyesini nasıl daha az ve iyi hale getirebileceği konusunda her geçen gün daha çok çalıştıklarını da sözlerine ekleyerek sunumunu sonlandırdı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • Peki Türkiyede futbolun nasıl bir sihirbazlık olduğunuda anlatsaymış.Şikeyi nasıl yok etdiklerini örneklerle sunsaymış.Yani bu ülkede bu kadar açık ve net bu kadar büyüklükte olan bir şikeyi yok etmek minareyi çuvala sığdırmaktan(mızrağı değil) daha zorken bunu nasıl başarmışlar.Aslında yok saymak yok anlamında değildir ama bu kadar net ve açıkken inkar ederek temizlendiklerini sanmakta çok büyük tezat değilmi.

  (0) (0)

 • VAAZ Vereceğine takımla ilgilensen bu durumda olmazdık. Yarın hangi basına viyaklıycan bakalım...

  (0) (2)

 • çok biliyor ya millete akıl veriyor. Yahu kelin ilacı olsa önce kendi başına sürecek. Sen kimsin ki?

  (0) (2)

 • Tamam gitsin dünyanın her yerinde yapay zekayı anlatsın. Ama Fenerrbahçemden uzak dursun. Yahu takımın haline bakıp bu adamın sistemini sunum yapan zekaya da bişi demiyorum.

  (1) (1)

 • aykuta göre futbol defans oyunudur 1,0 öndekyken takım nasıl geriye cekilir olmasıydı aslında konu daha iyi olurdu

  (1) (2)

Tüm Yorumlar