12 Aralık 2018 18:16

Aykut Kocaman'dan Van Persie ve Ozan Tufan açıklaması

Aykut Kocaman'dan Van Persie ve Ozan Tufan açıklaması

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman Antalya kampında düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknik adam Ozan Tufan'ın ardından van Persie'nin de takımdan ayrılacağını söyledi.

Kamp çalışmalarını değerlendiren Aykut Kocaman “Temel sorunlarla uğraşmaya çalışırken biraz çatırdama oldu, pekiştirdik. Devre arasına girmeyi beklemiştik, bize faydalı oldu.” dedi.

Kocaman'ın sözlerinden satırbaşları şöyle;

- Temel sorunlarla uğraşmaya çalışırken biraz çatırdama oldu. Devre arasına girmeyi beklemiştik. Bu süreç bize faydalı oldu.

- İlk haftaları tahmin etmek kolay değil ama ilerleyen haftalarda daha iyi olacağımızı söyleyebilmek mümkün. 

- Telafinin azaldığı ligde sert Göztepe maçıyla başlayacağız. İyi başlayacağımızı düşünüyorum. Sezon başında beraber çalıştığımız oyuncu sayımız daha azdı. 

Ozan Tufan - Van Persie : Van Persie hakkında konuşmak iki tarafa da fayda sağlamaz. Bir ayrılık gerekiyordu ve bunun olma ihtimali yüksek görünüyor.

- Ozan ile yaptığım görüşmeler ikimizin arasında. Bunları anlatamam. Söyleyebileceğim tek şey, ikinci yarıda planlarım içerisinde Ozan Tufan yok.

- Ben özel hayata girmem, saçmalık. İş hayatına yansıtmazsa düşünmem. Yerli-yabancı herkese aynı davranırım. Ben neysem öyle davranıyorum. Ben meslek konusunda oyuncularımın aidiyet duygusunu taşımasını istiyorum. Disiplin ile ilgili saygısızlık olursa bu göğüsleyeceğim bir şey olamaz.

- Benim insani ve mesleki yapım insan harcamaya yönelik değil. Ben hep nasıl daha faydalı olabiliriz diye düşünürüm. Tabii istemeden hatalar yapmışımdır. Ozan Tufan ile ilgili kararım sadece saha içi.

- Transfer yapmasak bile bu oyuncu grubu, şampiyonluk yarışında son ana kadar olacaktır. Kaliteli bir kadromuz var, sonuna kadar da mücadeleyi bırakmayacağız.

- Bu kampın ikinci döneme büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. 2-3 senedir yapılan antrenman içeriği, hacminin biraz ötesine çıkmaya çalıştık. Temel sorunlara girmek gibi burada da sorun oldu ve ortalamanın üstüne sakatlıklar geldi.

- Elif Elmas sadece 18 yaşında bir oyuncu. Onu kurtarıcı olarak görmek zarar veriyor. Şapkadan tavşan çıkartacak bir oyuncu değil. Ama gelişimi sürerse harika bir takım oyuncusu olacak.  Benim Oğuz Kaan ve Eljif'ten den beklentim var. Ama bu uzun süreçte olacaktır. 1.5 yıl sonra Fenerbahçe'ye hizmet edeceklerdir. Kadroya yazılmaları lazım.

'Transfere kapalı değilim' :  Transfere kapalı değilim. Ama öbür taraftan 6 hafta içinde 3 tane şampiyonluk isteyen takımla oynayacağız. gelen oyuncu çok üst düzey olmalı ki takıma hemen girip katkı sağlamalı. Bu istediğimiz seviyedeki oyuncuların maliyeti 15-20 milyon euro'yu buluyor.

- Şampiyonluğu tek bir takımın alıp götürmesi mümkün görünmüyor. 9 takım birbirinden her yerde puan alabilir. 77-79 değil de şampiyonluk 75 puan veya altında kalabilir. 51 puanlık yarı maratonda kayıplar olacaktır.

- Vardar maçı travmatikti, bizim için çok ağır oldu. Başakşehir maçında 5 atabilirdik 90+3'te yenildik. Kayseri maçı 5-2, 6-2 olacakken, uzatmada 3-3 oldu. Bunlar tüketici maçlardı.

- Mehmet Topal ve Josef'e yeteneklerine uygun roller vermeye çalışıyoruz. Herkesi Valbuena ve Giuliano gibi oynatamayız. Kafamızda bir senaryo var. En iyi bildiklerini yaptırıyoruz.

- İkinci devre, birinci yarıya göre daha iyi olacak. Bu inançtayım. Daha fazla puan kazanacağımız düşüncesindeyim.

- Hayalim 3. bölgede oynayan bir takım. Tam tersi yöne çekilmesine gerçekten çok şaşırıyorum. Bugünkü oyunda şapkadan tavşan çıkaran oyuncularınız yoksa bir şeyler elde etme şansınız yok. Yapabileceğimiz; yardımlaşma, rolleri dağıtma, bükme tarifim, fizik gücü.

Emre Belözoğlu iddiaları : Emre Belözoğlu ile ilgili bana bir bilgi gelmedi. Ne Emre ile ne de yönetimle bu konuda konuşmadım.

- Basın toplantılarından sonra başım ağrıyor. Zaten baş ağrısı vardı, anlatmaya çalışmaktan başım ağrıdı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • eğer transfer olmazsa 3. yada 4. bitiririz aykut hoca bjk almaya başladı vida larin gs emre moru alacak diyorlar başakşehir ardayı alıyor rıza çalımbay hoca kesin ts ye 2 transfer var dedi ama fb yok artık mayısta aziz başkanı kesin gider çünkü kadro yeterli değil hiç değil yeterli diyende kendini kandırır transfer yapılmazsa gerekli yere lig bitince kadronun yeterlimi değilmi olduğu ortaya çıkar

  (1) (2)

 • Valla sizde aytuk ve avize olduktan sonra diğer takımlar transfer yapmasada olur. Şu halinize bakın rakip taraftarım ama üzülüyorum inanın benim gibi çok taraftar var ve bu senede 1.lik 3 takım arasında gececek ama siz olmayacaksınız.Görünen köye kılavuz arıyorsunuz.Hiç bir oyuncunuz teknik ekipte dahil rakip bir takımın kadrosunda sahada yer alamaz malesef acı ama gerçek.

  (4) (3)

 • Valla sizde aytuk ve avize olduktan sonra diğer takımlar transfer yapmasada olur. Şu halinize bakın rakip taraftarım ama üzülüyorum inanın benim gibi çok taraftar var ve bu senede 1.lik 3 takım arasında gececek ama siz olmayacaksınız.Görünen köye kılavuz arıyorsunuz.Hiç bir oyuncunuz teknik ekipte dahil rakip bir takımın kadrosunda sahada yer alamaz malesef acı ama gerçek.

  (1) (1)

 • HALEN DAHA MASAL ANLATIYORSUN AYKUT SOL BEK SAĞ BEK ORTA SAHAN OYUNCU ALMADIN HASAN ALİ ŞENERLE BU İŞ OLMADIĞINI HERKES GÖRÜYOR AMA SEN HALEN MASAL ANLATIYORSUN BU SEZON SON ŞANSINIZ SİZİN VE YÖNETİMİN

  (2) (1)

 • Eyy Aykut Hoca!!! Takımdabir sol kanat ve adam gibi bir golcüye ihtiyacın olduğunu sen de biliyorsun ama Başkandan korkuna açıkça söyleyemiyorsun.Sezonun ilk yarısında kaybedilen puanların yarısını kaybetseniz şampiyon olamazsınız. Rakiplerin eksiği yokken transfer arayışında siz taraftarı uyutmaya çalışın... Yazık ettiniz koca kulübü oyuncağa çevirdiniz.

  (3) (1)

Tüm Yorumlar