22 Ekim 2018 09:01

Aziz Yıldırım'dan Fatih Terim'e gönderme

Aziz Yıldırım'dan Fatih Terim'e gönderme

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Adanaspor Teknik Direktörü Levent Şahin'in A Milli Takım'da da görev yapmasını eleştirdi.

Dün akşam Fenerbahçe ile Adanaspor arasında oynanan ve 2-2 sona eren maç sonrası basın mensuplarının karşısına geçen Aziz Yıldırım, TFF'ye sert eleştirilerde bulundu.

Yıldırım'ın hedefindeki isimlerden biri de Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'di. 

Sarı-lacivertli kulübün başkanı, hem Adanaspor'u çalıştıran hem de A Milli Takım'da yardımcı antrenörlük yapan Levent Şahin'in iki işi birden yapmaması gerektiğini söyledi.

İşte Aziz Yıldırım'ın sözleri:

5 SENE YABANCIYI YASAKLAYALIM

''Almanya, Belçika plan uyguladılar ve seferler olarak oyuncu yetiştirdiler. TFF bir gün çağırıp da, plan hazırladık, alt yapıyı böyle yapacaksınız diyen yok. Herkes para yeme peşinde. Devlete buradan çağrı yapıyorum, bu spora el atın. Yazık yani yazık! Bu kadar para harcanıyor ama sonuç olarak hiçbir şey yok. Başkanında da, hocasında da futbolcusunda da hakeminde de hiçbir şey yok. Gelin 5 sene yabancıyı yasaklayalım. Altyapıları düzenleyelim.''

FATİH TERİM'E GÖNDERME

''Milli Takımın yardımcı hocası Adanaspor’un başına geçiyor. Milli takımda da devam edecek. Başka hoca yok mu ya? Altyapıdan çıkan tek oyuncu yok. Paraları yiyorlar bunlar. Penaltıyı görmüyorsan hakemliği bırak ya! Nasıl görmüyorsun. Ben 2 puan kaybettiğimiz için bu açıklamayı yapmıyorum. Tüm kulüplere çağrı yapıyorum. Eğer hakemlerden şikayetçiyseniz, bu federasyonu biz seçtik, yeniden seçelim.''

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (20)
 • şu devrenin başında 4. ve 5. maçlarda arka arkaya lehinize yapılmış olan hakem hataları!!! ile şu an ligde tutunuyorsunuz. neyin kafasındasın sen???

  (0) (1)

 • Daha düne kadar Avrupayla rekabet etmemiz için yabancı sayısının serbest olması için bas bağıranlar. Yabancı sayısında kısıtlama istiyor. Kendine bile saygısı yok. Her şey Aziz in etrafında dönsün istiyor. Daha da olmazsa şike yapıp fetö ye bağlarım bak diyor.

  (0) (0)

 • Biz seni de seçtik ama bir türlü geri gönderemiyoruz. Bıktık senden ve her kaybedilen puan sonrası mızılamandan. Ömründe bir sefer de haksız puan aldığımızda mızılasana. O zaman belki inandırıcı olursun. Koca kulübün başkanısın ama seni taraflı tarafsız hiç kimse kaale almıyor. Kendin konuşup kendin dinliyorsun.

  (0) (2)

 • sporun düzeltilmesi gerek.gsgm içindede birçok personel sadece menfaaat peşinde

  (0) (0)

 • Aziz Yıldırım'ın konuşmasını Osmanlı Devletinde tartışılan bazı konulara benzetiyorum. Örneğin Sarıkamış hezimeti Enver Paşa'nın hatası doğru. Ama kimse demiyor ki, ey Osmanlı 600 yıl Rusya'nın Doğuda 40 yılda yaptığı karayolu, demiryolu, bina ve tarımsal gelişmeyi sen 600 yılda sağlayamamışsın. Şimdi Aziz bey hakem hakkında doğru söylüyor da, kardeşim sen 19 yılda milli takım seviyesinde bir tek futbolcu yetiştirememişsin, borç oranında başarı sağlayamamışsın demiyor. Herkes sorunun bir ucuyla kendini oyalıyor, bütüne bakan yok.

  (1) (0)

Tüm Yorumlar