13 Aralık 2018 15:48

Beşiktaş cephesinden Fenerbahçe göndermesi

Beşiktaş cephesinden Fenerbahçe göndermesi

Beşiktaş Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil, Beşiktaş'ın eski başkanlarından 'Baba Hakkı' lakaplı Hakkı Yeten'i anma töreninde Fenerbahçe'ye gönderme yaptı.

Beşiktaş'ın eski başkanlarından 'Baba Hakkı' lakaplı Hakkı Yeten, vefatının 29'uncu yılında kabri başında anıldı. Beşiktaş Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil açıklamalar yaptı. Ürkmezgil, ligdeki şampiyonluk yarışını değerlendirirken Fenerbahçe derbisiyle ilgili de konuştu.

Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki anma törenine kulübün genel sekreteri Ahmet Ürkmezgil, kulüp müdürü Levent Çifter, Hakkı Yeten'in yakınları, kongre üyeleri ve sporcular katıldı. Törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ahmet Ürkmezgil, beşte beş yaparak şampiyon olacaklarına inandığını ifade etti.

"BABA HAKKI BEŞİKTAŞ'IN SEMBOL İSİMLERİNDEN BİRİYDİ": Ürkmezgil, Hakkı Yeten'in Beşiktaş ve kendisi için önemini, "Çok duygulandım. Beşiktaş çok büyük ve köklü bir camia. Aynı zamanda değerlerine de çok önem veren bir camia. Bir de bu camiada böyle mihenk taşları, büyük isimler çok olduğundan anmak için camia olarak mezarlıklarda buluşmamız da fazla oluyor. Baba Hakkı gerçekten Beşiktaş'ın sembol isimlerindendi, Beşiktaş'la özdeşleşmiş bir ismi vardı. Benim için de çok önemli birisiydi. Ben daha 16 yaşında İstanbulspor genç takımında oynarken (şu anda yaşıyorsa Allah uzun ömürler versin) İhap Subaşı beni götürüp elini öptürmüştü. Ben o şerefe de nail olmuştum. Dolayısıyla benim için bugün önemli. Beşiktaş'ın mihenk taşı olabilecek çınarları çok fazla. Bizler de camia olarak geçmişimize çok bağlı olduğumuz için bu duygular Beşiktaşlılığımızı yukarılarda tutmamıza yardımcı oluyor" sözleriyle anlattı.

Ahmet Ürkmezgil

"BEŞTE BEŞ YAPIP ŞAMPİYON OLACAĞIZ": Galatasaray'ın Medipol Başakşehir'i 2-0 yenmesinden sonra ortaya çıkan tabloyu değerlendiren Ürkmezgil, kalan beş maçlarını kazanmaları halinde şampiyon olacaklarını vurgulayarak, "Beşiktaş'ın şu anda beşte beş yaptığında şampiyonluğa ulaşacak olması ve son düzlüğe böyle girmesi güzel. Tabii gönül isterdi ki çok daha önceden kopartalım ama futbol bu; maçlar, her şeye, her sonuca gebe. Dolayısıyla bizim için beşte beş yapma durumu güzel bir şey, inşallah yaparız ve şampiyonluk ipini tekrar göğüsleriz" şeklinde konuştu.

"NEDENSE FENERBAHÇE MAÇLARINDA HEP GERGİNLİK SÖZ KONUSU": Fenerbahçe ile Kadıköy'de oynayacakları Türkiye Kupası yarı final rövanş maçına da değinen Ürkmezgil, "Nedense son yıllarda Fenerbahçe maçlarında hep gerginlik söz konusu oluyor. Beşiktaş'ın derbi maçlarında bu tarz şeyler olmuyor, ama nedense Fenerbahçe maçlarında oluyor. İnşallah bu sefer öyle bir şey olmaz ve ilk maçı telafi edecek bir sonuç alıp kupaya da uzanırız. Beşiktaş'ın bu seneki başarılarına da ilave bir kupamız olur" dedi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • Fenerbahçe büyüklüğünün karşısında eziklik hissetmeniz bunuda anarşiyle telafi etme çabanızdan dolayı olabilirmi. kabahat bu devlette sizide kolpacınız olan gs hırsız topluluğunuda beleş stad sahibi yapıp birde federasyon kolpalarına izin verip sizi bu kadar şımarttıgı için.

  (1) (0)

 • Sn ahmet bey hava yapacağına bünyesinde dünya olimpiyat avrupa şampiyonu,derece yapmış sporcu ve takmlar barındıran açık ara tesisleri devlet desteksiz devletimizin desteği vardır tüm kulüplere olduğu gibi ama size çok fazla herkes biliyor ne olduğunu Algısı vergisi devletimize karşı FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ nün futbol branşşında kaç şampiyonluğu olduğu bile günümüzde belli değil ama sizden çok fazla iki şampiyon oldu diye hava yapılmaz bu süreçtir

  (2) (9)

 • Hesabı kapatamadığınız birinden söz mü aldınız ?

  (0) (2)

 • FB.yi hazmedememekten olabilir mi acaba

  (4) (7)

 • Türkiyenin çamur takımı şimdi efendi olduda gözlerimiz doldu.

  (17) (13)

Tüm Yorumlar