16 Kasım 2018 05:59

Beşiktaş sahaya çıkmayacak mı? Bu kararı alırsa BJK'ya ne olur?

Beşiktaş sahaya çıkmayacak mı? Bu kararı alırsa BJK'ya ne olur?

TFF Fenerbahçe Beşiktaş maçının 57. dakikadan itibaren 3 Mayıs 2018 tarihinde oynanmasına karar verdi. Bu karardan Beşiktaş cephesi hiç memnun olmadı. Yarın Başkanlık divanı toplanacak ve maça çıkmama kararı değerlendirecek. Peki Beşiktaş bu kararı alırsa ne olur? İşte bu durumda uygulanacak 3 yaptırım maddesi;

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Fenerbahçe maçına ilişkin verdiği karar Beşiktaş cephesini ayağa kaldırdı. Yarın başkanlık divanını toplayacak olan Beşiktaş, maça çıkmamayı görüşecek. Şu anda camiada ağırlıklı görüş de maça çıkılmaması yönünde. Ancak böyle bir kararın ağır yaptırımları var ve hayli ağır.

BEŞİKTAŞ MAÇA ÇIKMAZSA NE OLUR? : TFF kararı sonrasında Beşiktaş'ın maça çıkmamayı gündemine aldığı haberleri geliyor. Peki maça çıkmazsa ne olur? Bu durumda 3 yaptırım var.

1- Maça çıkmadığı taktirde Beşiktaş 3-0 hükmen yenik sayılacak.
2- Önümüzdeki sezon Ziraat Türkiye Kupası'na Beşiktaş takımı  alınmayacak.
3- Beşiktaş bu sezon kupa maçlarından elde ettiği tüm gelirleri iade edecek.

Yarınki divan kurulunda Beşiktaş yönetimi bu yaptırımları masaya yatıracak ve ağır bedeli göze alıp almamayı tartışacak.

TFF FENERBAHÇE MAÇI KARARI TAM METNİ : Türkiye Futbol Federasyonu beklenen gerekçeli kararını resmi sitesinden ilan etti. Alınan karar Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. Maddesi'nin 1. Fıkrasına dayandırıldı. Tam metne aşağıdaki haberden ulaşabilirsiniz.

Fenerbahçe Beşiktaş maçı kararı ne? Kararın tam metni için tıklayın

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (38)
 • Beşiktaş maça çıkmalı ama futbol oynamamalı en iyi protesto bu olur

  (0) (1)

 • Biraz sikar... Birakin hayal gücünüzü zorlamaktan vazgeçin. Hiç çikmamazlik yapabilir mi, her ne kadar %100 hakli olsa bile. O zaman bunu bekleyen FB, Aziz YILDIRIM ve karde$i TFF ba$kani YILDIRIM, FB'ye $ike de yapamadiklarini , yapmak istemediklerini, severek yaparlar BJK ya.

  (2) (3)

 • EY BEŞİTAŞLILAR ÜZÜLMEYELİM. BAŞKANIMIZIN DA DEDİĞİ GİBİ BU KUPA SÜT KUPASI. NE DİYE KENDİMİZİ YIRTIYORUZ ANLAMIYORUM

  (0) (1)

 • Neyin kafasını yaşıyorsun, Anlatmaya gerek yok tabi, git puan durumuna bak, 3 takım puan kaybedecek ve fener şampi olacak. Sen ve senin gibiler anca amfi (ses) den başka bir şey olamazsınız

  (0) (0)

 • evet çıkmasın. parayı biz taraftarlar toplarız sorun değil, kaldıki seneye zaten kupaya kesinlikle katılmasın beşiktaş. zaten biz artık bu organizasyonu protesto edmek istiyoruz.

  (0) (3)

Tüm Yorumlar