11 Aralık 2018 10:29

Donald Trump’tan olay NBA kararı

Donald Trump’tan olay NBA kararı

ABD Başkanı Donald Trump, NBA'de bu sezon şampiyon olacak takımın oyuncularını Beyaz Saray'a davet etmeyeceğini söyledi. Donald Trump, "Ne LeBron James'i ne de Stephen Curry'i Beyaz Saray'a davet ettim. Hangisinin takımı şampiyon olursa olsun oraya giremeyecekler" diye konuştu.

Kanada’da düzenlenen G7 Zirvesi’nin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Donald Trump, NBA’de Cleveland Cavaliers ile Golden State Warriors arasında devam eden sezon finaline ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İki takımın yıldız oyuncuları Warriorslı Stephen Curry ve Cavalierslı ‘Kral’ lakaplı LeBron James’ten bahseden Trump, “Ne LeBron James’i ne de Stephen Curry’i Beyaz Saray’a davet ettim. Hangisinin takımı şampiyon olursa olsun oraya giremeyecekler” diye konuştu.

All-star LeBron James, konuyla ilgili hafta içinde yaptığı açıklamada, “Bu seriyi kim kazanırsa kazansın kimse Beyaz Saray’a davet edilmek istemiyor. İki takımın da oraya gitmeyeceğini biliyorum” ifadelerini kullanmıştı. Warriorslı Curry ile Kevin Durant ise James’in görüşüne katıldıklarını belirtmişlerdi. Benzer tartışmalar geçen sezonun ardından da yaşanmış ve Warriorslı oyuncular, şampiyonluğun ardından Beyaz Saray’a gitmemişti.

Fenerbahçe Doğuş TOFAŞ karşısında zorlanmadı

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • bende sevmiyorum zencileri bende Trumpın yerinde olsa davet etmem. Beyazlar dışında kimseyi Beyaz Saraya davet etmem.

    (4) (0)

  • Aynen Oyuncular zaten geçen yılki davete katılmadılar bu yılda katılmayacaklarını açıkladılar, buda ben çağrımıyorum diyor :)))

    (0) (0)

  • Bu ABD'nin garip ve kendi ülkesinin gümdemini bile bilmeyen başkanının açıklamasından önce basketbolcular her durumda gitmeyeceklerini açıklamışlardı. Başkan kerameti kendinden zannediyor...

    (1) (1)

Tüm Yorumlar