22 Haziran 2018 00:25

Ergin Ataman’a büyük saygısızlık

Ergin Ataman’a büyük saygısızlık

Ergin Ataman, Avrupa Şampiyonası için Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan akreditasyon ve yer talep etti. Ancak aldığı cevap oldukça şaşırtıcıydı!

Türkiye A Milli Basketbol Takımı'nın eski çalıştırıcısı Ergin Ataman, Avrupa Şampiyonası için Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan akreditasyon ve yer talep etti. Ancak Ergin Ataman'a Ülker Salonu'nda saha içindeki koltuklardan yer verilmedi.

Bunun yerine tribünde 15. sırada taraftarın arasındaki koltuğun bileti verildi. Ergin Ataman, bu duruma büyük tepki gösterdi.

Son 3 yıl Türkiye A Milli Basketbol Takımı Başantrenörlüğü yapan, bugünkü milli takımın yapılanmasında büyük emeği olan ve Avrupa’da kazandığı kupalar ile ülkemizi yurtdışında da başarıyla temsil eden Ergin Ataman, Türkiye Basketbol Federasyonu’na isyan etti. Hürriyet’ten Ali Naci Küçük’e konuşan Ergin Ataman, Avrupa Basketbol Şampiyonası’nı izlemek için geldiği İstanbul'da “Büyük bir saygısızlıkla karşı karşıya kaldım” dedi.

F.Bahçe'nin genç oyuncusundan harika asist

İşte Ergin Ataman'ın ağzından Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda büyük tepki gösterdiği o olay:

– Uzun süredir Çeşme'deydim. Türk basketboluna uzun süredir hizmet eden bir antrenör olarak ülkemizde düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası’nı izlemek için İstanbul'a döndüm.

– Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan maçları izlemek için akreditasyon ve yer talep ettim. Gerekirse parasını da ödemeye hazırdım.

– Federasyon İstanbul'a gittiğimde bana bilet verdi. Verilen bilet taraftar tribününde 15. sırada bir yer. Maçları koç gözüyle sahaya en yakın yerden izlemek istediğim için 15. sıradan memnun olmayıp TÜBAD derneğinin locasına gittim.

– Oraya çıktığımda saha içindeki koltukların neredeyse tamamının boş olduğunu gördüm. Dolu olanlarda ise, kulüp tercümanları, takım menajerleri, hatta dizi oyuncuları ve şarkıcılar vardı.

– Yine önde oturan turnuvanın asıl kahramanları Türk basketbolundan birkaç ismi görünce federasyon yetkililerine “Maçı yakından takip etmek istiyorum” diye haber yolladım.

BU KEZ 8. SIRA

– Ancak bu kez federasyon yetkililerinin gösterdiği yer yine taraftar tribününde ancak 8. sıraydı. Sahanın Ülker Salonu olduğu düşünüldüğünde beni özellikle ön tarafa oturtmadıklarını hissettim.

– Beni sevmiyor olabilirsiniz ancak Ergin Ataman son 3 sene Milli Takım antrenörlüğü yapmış ve 20 yıldır Türk basketboluna hizmet etmiş bir basketbol adamı.

– Kasıtlı şekilde saygısızlık yapıldığı ortada, hem de çok büyük saygısızlık yapıldı. Turnuvayı izlemek için İstanbul'a gitmiştim ama gece ilk uçakla İzmir'e döndüm. Televizyon yayını, bana verilen koltuktan çok daha yakın.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (7)
 • şikeci Yahudi 6sli erginin ne işi var Fenerbahçe ülker arenada.

  (0) (3)

 • ARKADAŞ YAPTIKLARIN VE KONUŞTUKLARINI NE ÇABUK UNUTTUN ..UTANMADAN SANA YAPILANLARI KINIYORSUN.NE EKTİYSEN ONU BİÇMİŞSİN.İYİ DE OLMUŞ.SEN ÖRNEK OLURSUN İNŞALLAH...

  (0) (1)

 • hala provokasyon peşinde.. zavallı herif seni..

  (0) (2)

 • Kompleksli şikebaçe ve onun kuklası fenerasyon GS kompleksini ve kinini kusmuş cacık ble olmaz bunlardan.

  (4) (2)

 • artık bu ülkede bu tür olaylara bir son verilmeli. ahmet mehmet arka sıralardan bakıyorsa sen de oradan bakacaksın.ne var bunda neden gocunmuş

  (11) (14)

Tüm Yorumlar