09 Aralık 2018 22:55

Filenin Sultanları bronz madalyanın sahibi oldu

Filenin Sultanları bronz madalyanın sahibi oldu

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Montrö Masters Turnuvası'nın üçüncülük maçında Brezilya'yı 3-2 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Japonya'da düzenlenecek 2018 FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası'na hazırlanan A Milli Kadın Takımı, Montrö Masters Turnuvası'nın üçüncülük maçında Brezilya'yı 3-2 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

İsviçre'nin Montrö kentinde düzenlenen turnuvada milli takım, Brezilya karşısında ilk iki seti 25-16 ve 25-18 kazanarak 2-0 öne geçti.

2. KEZ BRONZ GELDİ

Sonraki iki seti 25-23 ve 25-20 alan Brezilya, maça 2-2'lik eşitliği getirdi. Ay-yıldızlı ekip, tie-break setini 15-13 alarak maçı 3-2 kazandı ve turnuvayı üçüncü sırada tamamladı.

Öte yandan final maçında ise İtalya Rusya'yı 3-0 mağlup ederek şampiyonluğu elde etti.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (1)
  • Filenin Sultanları, POTANIN PERİLERİ, ON İKİ DEV ADAM... Bu anormal sıfatları uyduranlar, gencecik sporcularımıza nasıl bir misyon yüklediklerini neden hiç düşünmezler? Üstelik şu sıfatları taşıyan milli takımımızın, hiç bir beynelmilel müsabakada mağlub olmamaları gerekmiyor mu? Bu, olacak iş mi? Şu sıfatlar unutulsun ve sporcularımız, sporu bir millî şeref tatbîkâtı olarak görecek tarzda motive edilsinler. OOON İKİ DEV ADAM diye bağıran seyirciler, mesela mel'un rakibin ABD, RUSYA olduğunu hiç düşünmezler. Bizim yiğidimiz 2 metre, kâfirinki 2.20... DEV diye sıfat mı olur?

    (0) (1)