27 Mayıs 2018 00:05

Fırat Aydınus verdiği kararın arkasında durdu

Fırat Aydınus verdiği kararın arkasında durdu

Fenerbahçe-Başakşehir maçında verdiği gol kararıyla çok tartışılan Fırat Aydınus, verdiği kararın arkasında durdu.

Fenerbahçe-Başakşehir maçının 77. dakikasında Skrtel’in kafa vuruşu sonrası ağlara giden top ofsayt tartışması yaratmış, Fırat Aydınus’un gol kararı uzun süre konuşulmuştu.

Yardımcısı Serkan Ok’un bayrağına rağmen gol kararı veren Aydınus, tartışılan pozisyonu HaberTürk'e anlattı.

Fenerbahçe-Başakşehir

"DERSLİK POZİSYONDU"

Fırat Aydınus; "Her şeyi gördüm. Skrtel kafayı vurduğunda Başakşehirli Clichy’nin ufak bir müdahalesi vardı. Golü verdim. Yardımcım bayrağı kaldırınca şaşırdım, faul düşüncesiyle yanına gittim. Serkan oradan topa en son Janssen’in temas ettiğini görmüş. Daha sonra santrayı gösterdim. Zor ve derslik bir pozisyondu." dedi.

Fenerbahçe-Başakşehir

"YENİ KURALLARA GÖRE OFSAYT DEĞİL"

Yeni kurallara göre pozisyonun ofsayt olmadığını aktaran Aydınus; "Şu var, eğer Clichy’den seken top Janssen’e değseydi, yine gol verecektim. Yeni kurallara göre ofsayt olmuyordu.Skrtel’in kafasında Clichy bilinçli bir şekilde topu karşılıyor, engellemek için ayağını açıyor. Bu da geri pas gibi kabul ediliyor. Eğer Clichy, topa bilinçli dokunmasa, meşin yuvarlak da Janssen’in önüne düşse ve dokunsa, o zaman ofsayttan söz edilirdi. Bu ayrımı iyi yapmak lazım." şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • Olayı dolandırıp sağ kulağı sol elle tutarak milleti aptal yerine koymamak lazım.Burda aydınus Uluslararası futbol birliği kurulunun futbol oyun kuralları kitabındaki 77. sayfada ofsaytla ilgili ihlali açıklarken '' rakip oyuncunun görüş açısını açıkça engelleyerek rakip oyuncunun topla oynamasını veya oynayabilmesini engellerse'' maddesine açıklık getirsin.Kaleci volkanın pozisyonda çok açık bir şekilde topu aradığı görünüyor.Demekki tartışmasız görüş açısı engellenmiş.Konunun içinde şikeci hırsızlar oldumu tetikciler ne yapacağını şaşırıyor.

  (96) (0)

 • PEKKİİİİİİ, OLAYA İTİRAZ ETMEK İÇİN TAAAA KALESİNİ TERKEDİP GELEN KALECİ VOLKANLARIN İKİSİNE DE NİYE SARI KARTINI GÖSTERMEDİN, KURALLAR BUNU EMRETMİYOR MU????VOLKAN BABACANA İKİNCİ SARIDAN KIRMIZI OLACAĞI İÇİN Mİ???/AZ BİR ADALETLE,DELİKANLI OLUN LA!!!!

  (0) (22)

 • kalecinin görüş açısını kapatıyorlar abidin seni hakem yapana ofsayt vermek lazım

  (0) (0)

 • senin hakemligine tukurim bilinclimi atti clichy golu

  (16) (0)

Tüm Yorumlar