18 Mart 2018 18:10

Hasan Perioğlu hasanperioglu@gmail.com

Galatasaray'ın tek kurtarıcısı ACUN ILICALI'dır!

 Riekerink gitti, İgor Tudor’la beraber Galatasaray’da her şey düzeldi!

 Çok saygı duyduğum spor yazarı Mehmet Demirkol, Galatasaray’daki süreci, ‘Galatasaray o kadar kötü oynuyor ki, Riekerink’in yerine kim gelirse gelsin, Galatasaray’da daha başarılı olur’ şeklinde özetledi.

 Galatasaray yabancı teknik adamlara çok düşkündür ki, kulübün kuruluş yılı olan 1905’te Bulgar Boris Nikolof ile başlayan yabancı teknik direktör koleksiyonu son dönemlerde Frank Rijkard, Roberto Mancini ve Cesare Prandelli gibi Dünya çapında popüler hocalar ile devam etti.

 Türkiye dostu Jupp Derwall, Karl Heinz Feldkamp, Eric Gerets, Mircea Lucescu, Graeme Souness ve Mircea Lucescu Galatasaray’ı aldıkları çizgiden çok yukarılara taşırken, kendi oyun sistemleri ile de İdol oldular.

 Antrenör oldukları bile şüphe uyandıran Sigfried Held, Reinhard Saftig ve Michael Skibbe Galatasaray’daki çalışma süreçlerini, 'kendi hayatlarının altın yılı' olarak anılarına not edecekler!

 Bugün Galatasaray’dan gönderilen ‘kurban’ Riekerink’in karnesi bambaşka. Riekerink layık olmadığı Saraya Kral olarak terfi etti ve köle olarak da gönderildi. Riekerink başarılı veya başarısız değil, sadece Saray Oyunlarının bir piyonudur!

 İGOR TUDOR NE DEMEK?

 Teknik adam değişikliğinin devre arası değil de ikinci transfer dönemi bitiminden sonra yapılması çok manidardır.

 Ülkemde bu kadar çok ve başarılı teknik adam varken, İgor Tudor’un Galatasaray’ın başına geçmesi, Galatasaray Yönetiminin tarihi başarısızlığıdır.

 Devre arası yönetimin değişmesi, Galatasaray’da teknik adam değişikliğinden çok daha faydalı olacaktı.

 Birbirinden başarılı yerli Hoca bugünden sonra diplomalarını askıya alsa yeridir.

 Galatasaray’da değişmesi gereken, Teknik Direktörden önce,  Kulübün başına doğru Teknik Direktörün ismini verebilecek Acun Ilıcalı gibi bir beyindir!

 Ve bir de, yurdum insanının sesine kulak verelim:

 Bunca Üniversite diplomalı iş bulamazken, ‘makyör’ Kerimcan Durmaz TV8’de ‘İşte benim stilimde’ Jüri Üyesi olabiliyorsa,

 Ülkeme sınır ötesinden şehit haberleri gelmiyorsa,

 Bağırma, çağırma ve hakaret dolu spor programları hâlâ izlenilebiliyorsa,

 Sergen Yalçın ‘kendi kurduğu takımla’ dört büyüklere kafa tutabiliyorsa,

 Sevgililer 14 Şubat’ı tüm seneye yayabiliyorsa,

 Hâlâ bir umut var ve İgor Tudor’un Galatasaray’a transferine ‘küçük bir anlam’ verebilirim!