11 Aralık 2018 10:05

Hidayet Türkoğlu’na İzmir Marşı tepkisi!

Hidayet Türkoğlu’na İzmir Marşı tepkisi!

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun İzmir Marşı'na eşlik etmemesi tepki çekti.

Bursa'da oynanan TOFAŞ-Fenerbahçe Doğuş maçında her iki takım taraftarları birlikte İzmir Marşı okudu. Salonun adeta inlediği anlarda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, tribünlere alkışla katıldı. Bu esnada Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun İzmir Marşı'na eşlik etmemesi tepki çekti.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisinin dördüncü maçında TOFAŞ ve Fenerbahçe Doğuş, Bursa’da TOFAŞ Salonu’nda karşı karşıya geldi. Fenerbahçe Doğuş’un kazanarak seriyi 3-1’e taşıdığı karşılaşmada ilk yarının son saniyeleri, her iki taraftarın birlikte İzmir Marşı okumalarına sahne oldu. Üçüncü maçta da birlikte İzmir Marşı okuyan TOFAŞ ve Fenerbahçe Doğuş taraftarları, dördüncü maçta da geleneği bozmadı.

Hidayet Türkoğlu

Karşılaşmayı Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun yanında tribünden seyreden Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, tribünlerin hep bir ağızdan okuduğu İzmir Marşı’na alkışla tempo tutarak eşlik etti. Tam bu sırada kameralara yansıyan TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun İzmir Marşı’na eşlik etmediği görüntü, sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Özellikle Twitter üzerinden TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’na yüklenen sosyal medya kullanıcıları, sert eleştirilerde bulundular. TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’na ‘Bu kadar mı korkuyorsunuz’ ve ‘Makamı hak etmiyor’ gibi tepkiler geldi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (10)
 • İzmir marşı, mehter marşı, 10 yıl marşı Hepsi TURK DEVLETININ VE ORDUSUNUN ŞANI için yazılmış. Bu marşların herhangi birisinden rahatsız oluyorsaniz vatan sevginizi gözden geçirin. Zorunuza gidiyorsa karara gidip orda yasayin.

  (22) (5)

 • izmir marşı cumhuriyetçilerin marşıdır,,,,sen hala şeriat kafasıyla yaşa...

  (2) (5)

 • Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ????? BU ZAATIN YANINDA M.USLU KÜFÜR EDiYOR ZAAT 3 MAYMUNU OYNUYOR ;)

  (3) (3)

 • Izmir Marsi Gezici Hainlerin Marsi Hainlerin Simgesine dönüstügü icindir Koc Grubu Gezinin Büyük Sponsoru degilmi Koc da onun icin Tempo Tutmustur.

  (7) (7)

 • Kim tepki göstermiş niye göstermiş İzmir marşını herkes söylemek zorunda mı bu aptalca haberleri niye yapıyorsunuz...

  (4) (7)

Tüm Yorumlar