09 Aralık 2018 23:18

İslam'a hakaret eden dünya şampiyonunu yere serdi

İslam'a hakaret eden dünya şampiyonunu yere serdi

Karma dövüş sanatları hafif sıklet unvan maçında Rus Khabib Nurmagomedov, İrlandalı Conor McGregor'u yenerek şampiyonluk kemerini korudu.

Khabib Nurmagomedov ile Conor McGregor, ABD'nin Las Vegas kentindeki T-Mobile Arena'da karşı karşıya geldi. Rakibini 4. raunt sonunda mağlup eden Nurmagomedov, şampiyonluk kemerini korumayı başardı.

Karma dövüş sanatlarının ilk Müslüman şampiyonu olma unvanına sahip Nurmagomedov, bu sonuçla kariyerinde çıktığı 27. maçı da kazanma başarısı gösterdi.

Bu arada mücadelenin bitmesiyle iki dövüşçü ve antrenörler arasında arbede yaşandı. Olaylara salonda bulunan güvenlik görevlileri ve Las Vegas polisi müdahale etti.

Karşılaşmanın ardından McGregor'un kendisiyle ilgili yaptığı yorumlara da cevap veren Nurmagomedov, "Conor McGregor dinime, ülkeme, babama hakaret etti. Brooklyn'e geldi ve benim otobüsüme saldırdı. Kimse, bir diğerinin dinine, ülkesine hakaret edemez." ifadesini kullandı.

Rus dövüşçü, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada ise müsabakanın ardından çıkan olaylara değinerek, "Yaşananlar kesinlikle babamın bana öğrettiği, tasvip edilen şeyler değil ama bir onur meselesiydi. Zafer ve kemer bizim. Allah sizinle olduğunda kimse sizi deviremez. Destek olan herkese teşekkürler." yorumunu yaptı.

Öte yandan Fenerbahçe'nin Cezayirli futbolcusu Yassine Benzia, sosyal medyadan Nurmagomedov'un ringde dua ederken çekilen fotoğrafını paylaşarak Rus dövüşçüye destek verdi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • Dinler insanlarin kimligidir. Dine hakaret edenin hayvandan bir farki zaten yoktur. Dusunce ve inanc ozgurlugunun siniri olamaz

    (0) (1)

  • hiç bir dine hakaret edilmemeli bence.

    (0) (1)

  • hiç bir dine hakaret edilmemeli bence ne İslama ne Hristiyanlığa nede Museviliğe. çünkü dinler insanların namusu gibi bir şeydir.

    (0) (1)

Tüm Yorumlar