11 Aralık 2018 11:00

Mete Kalkavan Caner Erkin'den şikayetçi olmadı

Mete Kalkavan Caner Erkin'den şikayetçi olmadı

Caner Erkin'in, Başakşehir maçının hakemi Mete Kalkavan'a küfrettiği iddiasıyla 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Davada ifade veren Kalkavan, Caner'den şikayetçi olmadı.

Geçen yıl oynanan Beşiktaş-Başakşehir maçında kendisine sarı kart gösteren hakem Mete Kalkavan'a küfrettiği gerekçesiyle hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'in yargılanmasına başlandı.

METE KALKAVAN: HAKARET DUYMADIM

İstanbul 49. Asliye Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmaya, müşteki Mete Kalkavan ve avukatı katıldı. Sanık Caner Erkin'in mazeret bildirerek katılmadığı duruşmada, Erkin'i avukatı temsil etti. Duruşmada ifade veren müşteki Mete Kalkavan, hakaret içeren bir söz duymadığını belirterek, sanık Caner Erkin'den şikayetçi olmadığını belirtti.

İfadesinin ardından duruşmada olaya ilişkin görüntüler izletilerek hakaret olup olmadığı sorulan Kalkavan, "Hakaret duymadım'' dedi. Duruşmada söz alan Kalkavan'ın avukatı da şikayetçi olmadıklarını ve bu nedenle davaya katılmak istemediklerini söyledi.

TOLGAY ARSLAN TANIK OLARAK DİNLENECEK

Mahkeme, sanık Erkin'in mazeretinin kabulüne ve bir sonraki celseye Beşiktaşlı futbolcu Tolgay Arslan'ın "tanık" olarak çağrılmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Beşiktaş'ın Spor Toto Süper Lig'de 23 Ekim 2017’de Medipol Başakşehir ile yaptığı maçın son dakikalarında, kendisine sarı kart gösteren hakem Mete Kalkavan’a küfrettiği iddia edilen Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin hakkında iddianame hazırlanmıştı.

BEŞİKTAŞ

(Görüntüler beIN Sports'tan alınmıştır.)

İddianamede, Erkin’in "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret" suçundan, 1 yıldan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti. Soruşturma sırasında savcılığa ifade veren Erkin'in, hakkındaki suçlamayı reddederek, Kalkavan’a küfretmediğini söylediği belirtilmişti.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (13)
 • Caner Beşiktaşlı olduğu İçin şikayetçi olmadı Fenerbahçe li olsaydı duymadığı şeyleri bile söylerdi muhtemelen

  (0) (0)

 • Rize'nin fanatik Beşiktaşlı metesi! O küfür ve hakaret bir Trabzonludan gelse dibine kadar giderdin.Dünya duydu da sen mi duymadın mete? Bizde yani.Neyse afiyetler olsun, eyyama devam.Sokak ortasında düdük elinde yanlız kalmaktan iyidir inkar etme.Sizin gibi eyyamcı hakem'lerin gerçek kişiliği, HAKİM'lerimiz karşısında ortaya çıkıyor.Yeşik sahalarda kıvırmalarrrrrr....!!!!

  (0) (2)

 • Sosyal medyada her gün milyonlarca kişi hakaret küfür ediyor o zaman onlarada ceza verin caner zaten 6 maç ceza aldı ama başka örneği yok şikeciler her gün küfür ediyor onlara ceza yok

  (0) (4)

 • aten Caner de küfür etmemişti ki!Hal hatır soruyor ama kimin?

  (0) (0)

 • Şu yorumlara bak ulan ayıp adam 6 maç ceza aldı fb de Fernandao türbinlere binlerce kişiye yaptı 1 maç ceza aldı yok adamı linç edin yetmez asın bu nasıl kin nefret Allah size vicdan versin görüntülerden başka ceza alan varmı bir bakın savcıların işimi yok böyle basit olaylarla ilgililer

  (0) (1)

Tüm Yorumlar