27 Mayıs 2018 00:17

Milli atlet Ramil Guliyev dünya şampiyonu oldu!

Milli atlet Ramil Guliyev dünya şampiyonu oldu!

16. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden sporculardan Ramil Guliyev, erkekler 200 metrede dünya şampiyonu oldu.

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen şampiyonanın 7. gününde, erkekler 200 metre finali yapıldı.

Fenerbahçe'nin sporcusu Ramil Guliyev, 20.09'luk derecesiyle Türkiye'ye erkekler 200 metrede ilk altın madalyasını kazandırarak tarihe geçti.

Güney Afrikalı Wayde Van Niekerk 20.11 ile gümüş, Trinidad Tobagolu Jereem Richards ise 20.11 ile bronz madalya kazandı. Niekerenk, Richards'ı saniyenin binde biri farkla geçerek ikinciliği elde etti.

Arda Turan Milli Takım'a geri döndü!

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (12)
 • bence biraz daha olmalıydı. ve sadece isim olmalıydı.

  (0) (0)

 • Adam Azeri, yani o da Türk irkindan. Ama burda olumsuz yorum yapan zaten hepsi ya arap yada arap sevicilerdir. Orda arap kosuyor olsa, sesleri cikmazdi. Türk irki nerenize dokunuyor?

  (0) (4)

 • Atletizmin kralları zencilerdir. Kimi ABD'li, kimi İngiliz, kimi Fransızdır onların.Avrupa'da zenci ne arıyor? Zencinin yeri Afrika değil mi? Çok şükür ki Türkiye'miz yabancı sporcu transferiyle adını duyuracak güce ulaştı. Sebep ne? Mesela bütün eski Sovyet topraklarında, her köyde spor salonu vardı. Spor ve müzik, aç da olsa herkesin bir numaralı meşgalesiydi. Bizde, büyük şehirde bile parasız spor yapmak mümkün değil. Bu yüzden onlar başarılı biz nal topluyoruz. Ayrıca Rus şampiyonların çoğu Müslümandır ve Türk asıllıdır.

  (0) (2)

 • aşağıda olumsuz yorum yapanlar futbol takımında yabancı oyuncu oynayıp avrupada ülkemizi temsil etiğinde sesiniz çıkmıyor amilli takıma türkvatndası olupda oynayan yabancılara sesiniz cıkmıyor azeri olupda türkiyeyi temsil eden dunyasampiyonu olan ksiyemi sesiniz çıkıyor siz milli felan değilsiniz siz sözde vatanseversiniz

  (0) (6)

 • Bazı aklı evveller Ramiz'in kökeninden dolayı bu büyük başarıya burun kıvırmış. Mesele Türk olmaksa, Ramiz öncelikle çoğundan daha çok Türk kanı taşıyor. Sonra bakın bakalım koskoca devletlerin adına yarışanların kökenine. Önemli olan dalgalanan bayrak.

  (0) (11)

Tüm Yorumlar