11 Aralık 2018 09:24

Şampiyonluk maçı için erkek oldular!

Şampiyonluk maçı için erkek oldular!

Kadınların stadyuma girip maç izlemesinin yasak olduğu İran'da Persepolis'in şampiyonluk maçını izlemek isteyen kadın taraftarlar, erkek kılığına bürünerek stada girdi.

İran'da Persepolis - Sepidrood maçında stadyumda ilginç görüntüler oluştu. Persepolis takımının şampiyonluk maçını kaçırmak istemeyen İranlı kadın taraftarlar, İran'da kadınların stadyuma girme yasağını erkek kılığına girerek deldiler!

BIYIK, SAKAL VE KAŞ MAKYAJI : Takma bıyık, sakal ve kaş kullanıp erkek kıyafeti giyen kadınlar, polis kontrolünden geçerek stadyumdaki yerlerini aldılar. Kadın taraftarların fotoğrafları maçın ardından ortaya çıkarken Persepolis, karşılaşmayı 3-0 kazanıp şampiyon oldu.GEÇEN AY STADYUMA GİREN KADINLAR TUTUKLANMIŞTI : Uzun yıllar boyunca İran'da kadınların stadyuma girip futbol maçı izlemesi yasak. 2012 yılından itibaren de kadınların voleybol maçlarına gitmesi yasaklanmıştı. Mart ayında stadyuma girmeye çalışan 35 kadın taraftar, polis tarafından tutuklanmıştı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (1)
  • bu fotograf serıat ısteyen laıklıgı ve Atatürk ilke ve inkilaplarını reddeden ülkemizdeki kadınlara kapak olsun.Türkiye de kadınlara secme ve secılme hakkı 1934 te pek cok medenı Avrupa ulkesınden once verıldı.Atamıza tesekkur edeceklerıne nankorluk edıyorlar.

    (3) (2)