27 Mayıs 2018 00:19

Samsun'daki atletizm pisti 1,5 ayda enkaz oldu!

Samsun'daki atletizm pisti 1,5 ayda enkaz oldu!

Samsun'da gerçekleşen 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları için 1.1 milyon TL maliyetle yeni inşaa edilen atletizm pisti ısınma sahasının ömrü çok kısa oldu.

Samsun’da bir ay önce düzenlenen işitme engelliler Olimpiyat Oyunları için 1.1 milyon TL maliyetle yapılan İlkadım Atletizm Sahası’nın ısınma pisti, Büyükşehir Belediyesi tarafından arazide Arkeoloji müzesi yapılacağı gerekçesiyle sadece 1.5 ay sonra yıkıldı.

Gazete Habertürk’ten Murat Ağca’nın haberine göre, yaklaşık 1.5 ay önce biten pist, ‘arkeoloji müzesi' yapılmak üzere dün apar topar yıkıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından oyunların bitiminden sadece dört gün sonra, 3 Ağustos 2017'de Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne gönderilen yazıda, geçici olarak oyunlara tahsis edilen alanda Arkeoloji Müzesi projesinin yapım çalışmalarına başlanacağı için atletizm ısınma pistinin kaldırılarak, arazinin boş bir şekilde teslim edilmesi istendi.

KİMSEYİ DİNLEMEDİLER

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü kanalıyla durum, Spor Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'na iletildi. Ancak iki haftadır süren atletizm pistinin kurtarılması çabası ne yazık ki sonuç vermedi. Hiçbir kurumun haberi olmadan dün piste gelen Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait iş makineleri, henüz 1.5 ay önce yapılan ve sadece İşitme Engelliler Olimpiyatları için kullanılan pisti enkaza dönüştürdü.

Fikret Orman yeni sevgilisiyle tatilde

RESMİ YARIŞ YAPILAMAZ

Isınma sahasının yıkılmasıyla, Samsun'daki oyunlar için iki yılda tribününden pistine kadar yenilenen İlkadım Atletizm Sahası, hiçbir ulusal ve uluslararası resmi yarışta kullanılamayacak hale geldi. Buraya yapılan milyonlarca liralık yatırım da boşa gitmiş oldu.

BAŞKAN YILMAZ ‘KORUYACAĞIZ’ DEMİŞTİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, oyunlar sırasında yaptığı açıklamalarda, tesislerin korunacağını ve atıl durumda kalmayacağını ifade etmişti. Yılmaz, “Gelecekte bu tip uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmak üzere her zaman hazır durumda olacağız. Tesislerin atıl durumda kalmasını önleyeceğiz” diye konuşmuştu.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • Bu milletin vergileri simdimi israf ediliyor? Dun aksam izledigin Basaksehir, Ankarada Osmanli,Yeni Malatyaspor vb hala Belediye takimi statusunde milyonlari hala goturmuyormu? Belediyespor diye kendilerine takimlar kurup hafriyat, benzinlik, oto park,bufe ,cafe vs den para goturuyor adamlar. Takimi 2. ligde oynayan sehre 40 inlik stadi dikerler liglerde 10 tane profesyonel takimi olup stad bulamayan baskentteki takimlar icin 2 stadin birini toparlayip digerini yikip yeniden insa etme fikri 15 sene aldi..Daha ortada birak yikimi ihale bile yok..ama Osmanlinin kendi stadi var Belediye tarafindan ozel olarak insa edilmis..Basaksehirde hakeza..Nereden tutsan yamuk..Devsirme atletlere milyinlar dokeriz kendi cocugumuzun kosacagi sokak bile kalmadi.Firsata bak oradan kac tane cocuk yetisirdi..Arkeoloji muzesi yapacak sanki hic bir yermi kalmadi Samsunda?

  (0) (2)

 • Yazıklar olsun rezil herifler. Milletin vergisiyle emeğiyle yapılanı babasının mali gibi yıkanlar hesabını versin. İfşa edilsin. Allah ağız tadı vermesin yediğiniz içtiğiniz bogazinizda kalsın.

  (0) (2)

 • Halen daha yaz boz tahtasi olmaya devam ediur ulke.Reis nerde,haberi yokmu onun ?Amma,Reis netsin,hangi biriyle ugrassin.Dusmanlar icerden,disardan ,sagdan,soldan saldirp duruyorlar.

  (3) (3)

 • yandaş işadamı, malzemeden çalmış olmalı.

  (1) (1)

 • Bu halkın vergisini savurganca harcayan.. israfta zirve yapan yönetimsel anlayış... günahtır günah... Allah bilir hangi firmalara köşeyi döndürdün..

  (0) (4)

Tüm Yorumlar