16 Ekim 2018 14:45

Savcı soruşturmayı tamamladı! Caner Erkin'e hapis...

Savcı soruşturmayı tamamladı! Caner Erkin'e hapis...

Beşiktaş'ta forma giyen Caner Erkin hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Caner Erkin, Medipol Başakşehir ile oynanan karşılaşmada hakem Mete Kalkavan'a küfür ettiği gerekçesiyle mahkemelik olmuştu.

Spor Toto Süper Lig 23 Ekim 2017 tarihinde Vodafone Park’ta oynanan Beşiktaş-Medipol Başakşehir maçında Caner Erkin’in hakem Mete Kalkavan’a yönelik hareketleri gündeme oturmuştu. Karşılaşmanın 87. dakikasında sinirli bir şekilde Mete Kalkavan’ın arkasına giden Caner Erkin, küfür de içerdiği belirtilen sert bir itirazda bulunmuştu. Hakem Mete Kalkavan’ın kart göstermediği milli futbolcu, daha sonra Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) aldığı ani bir kararla kamera görüntülerinden 6 maç ceza almıştı.

Ancak Caner Erkin’in bu olayla ilgili cezası 6 maçla kalmadı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Spor Savcılığı, 6222 sayılı “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” kapsamında Caner Erkin hakkında Re'sen soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan Caner Erkin, savunmasında “Hakeme yönelik hakaret kastım yoktu” demişti. 

Caner Erkin

Soruşturmayı tamamlayan savcılık, Caner Erkin'in hakem Mete Kalkavan’a ağır küfür ettiği gerekçesiyle, “Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

 Caner Erkin’in yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanması bekleniyor.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (12)
 • ŞENOL GÜNEŞTE KÜFÜR ETTİ. EMRE BELEZOĞLU . VOLKAN DEMİRELİN KÜFÜRLERİ KAMERALARA YANSIDI ONLAR NEDEN MAHKEMEDEN CEZA ALMADI

  (0) (1)

 • HALİS ÖZKAHYA GİBİ BAZI HAKEMLERDE HAKEDİYORLAR. FUTBOLCULAR GENEDE ÇOK SABIRLILAR. FEDERASYON HAKEMLERE CEZA VERMEYİNCE FUTBOLCULAR KENDİ HAKLARINI KENDİLERİ ARIYOR.HALİS HER MAÇTA SONUCA TESİR EDEN HATA YAPIYOR AMA NE HİKMETSE BİR HAFTA SONRA MAÇ ALIYOR. AMA KADIKÖYE 5 SENEDİR VERİLMİYOR!GALATASARAYI KATLT DİYE EMİRMİ ALMIŞ NEDİR HER YÖNETTİĞİ MAÇTA GALARASARAYI KATLEDİYOR.

  (0) (1)

 • Caner Fb ve Gs de oynarken , Emre Belezoğlu herzaman , bitçok futbolcu defalarca bu fiili yapmışlardır . Canerin bu gün üstüne gidilme sebebi yüzyıllık , ahlaksızların Beşiktaşın önünü kesme planının bir parçasıdır .

  (6) (4)

 • teknik direktörüne bak, caneri al!

  (1) (4)

 • ‘Cemaat’e terör örgütü demezsen, örgüt yöneticiliğinden yargılarım’

  (0) (0)

Tüm Yorumlar