16 Ekim 2018 14:45

TFF Lucescu ile yola devam etme kararı aldı

TFF Lucescu ile yola devam etme kararı aldı

Rumen hoca Mircea Lucescu'nun bugün Riva'ya gitmesinin rutin günlük çalışma olduğu, yöneticilerle geleceğe dair planlar yaptıkları da öğrenildi.

Arnavutluk ile oynanan özel maçta sahadan 3-2’lik mağlubiyetle ayrılan A Milli Takım’da, teknik direktör Mircea Lucescu’nun görevinden ayrılmasının söz konusu olmadığı öğrenildi.

Romanya deplasmanından sonra dün Antalya’da oynanan mücadele sonrasında da eleştiri yağmuruna tutulan ve istifa edecek misiniz ?” sorusuna maruz kalarak “Hayır” yanıtını veren Rumen teknik adam ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’nun da olumsuz bir tasarrufu olmayacak.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, 72 yaşındaki çalıştırıcıya ‘tam destek’ verirken, Demirören’in, Mircea Lucescu ile yolları ayırmak gibi bir düşüncesinin de olmadığı belirtildi. Rumen hocanın bugün Riva’ya gitmesinin rutin günlük çalışma olduğu, yöneticilerle geleceğe dair planlar yaptığı da öğrenildi.

Türkiye A Milli Futbol Takımı, Mircea Lucescu yönetiminde çıktığı 6 maçta 4 mağlubiyet 1 galibiyet ve 1 beraberlik alırken, rakip fileleri 5 kez sarstı, kendi ağlarında ise 12 gol gördü.

Şok iddia! Milli Takım'da rüşvet mi dönüyor?

İşte Mircea Lucescu’nun A Milli Takım karnesi…

Ukrayna – Türkiye: 2-0

Türkiye – Hırvatistan: 1-0

Türkiye – İzlanda: 0-3

Finlandiya – Türkiye: 2-2

Romanya – Türkiye: 2-0

Türkiye – Arnavutluk: 2-3

U21 MAÇINI İZLEDİ

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Kasımpaşa’da oynanan Türkiye -Belçika U21 mücadelesini tribünden takip etti.

21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Elemeleri 6. Grup’ta mücadele eden Türkiye, grupta lider durumda bulunan Belçika’yı konuk ediyor. Karşılaşmayı takip edenler arasında A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu da bulunuyor.

Rumen teknik adam, Arnavutluk maçının ertesi günü oynanan bu karşılaşmayı yardımcılarıyla birlikte takip ederken, Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu Üyesi Ali Dürüst de tribündeki yerini alan isimlerden oldu.

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • bu milli takımı şenol güneşten başka kimse kurtaramaz

  (0) (0)

 • defolsun gitsin.hep oyalama taktiği

  (0) (0)

 • Lucescu ile devam edilmesi, garabet bir durumdur. Koskoca Türk Milli takımı Lucescu'ya kalmış ise vah halimize demek gerekir. Özellikle Demirören ve arkadaşları TFF'yi bjknın yan organı gibi kullandıklarından, milli takımı başka bir şey zannettiler. Oysa ki;Milli Takım, bu ülkenin en büyük ortak değeri olmalıdır. Bunu en iyi kendisi bilirdi. Neden; Zira Haluk Ulusoy'la bacanaktır. Ulusoy Milli Takım'daki durumu kendisinin de önünde durmaktadır. Başarıyı yakalamazsa başkanlığının tehlikede olduğunu anlaması gerekirdi. Ancak Lucescu ile yola devam etmek intihardır. Takımı yenilemek gibi bir amacınız varsa bunu bir başkası ile yapmak gerekir. Bakalım ne olacak ama şurası kesindir ki; Milli Takım'ın kısa zamanda düzelmesi mümkün değildir.

  (0) (2)

 • luceskununda yıldırım demiröreninde ve onu oraya kim tepeden getirdi ise onunda bu işi başaramadığı ve yöneticiliğin zerresinden anlamadıkları belli

  (0) (3)

 • Sizin yolunuz yol değil.Bu milletin itibarını zedeliyorsunuz.Federasyon istifa.Cumhurbaşkanımız bu duruma çare getirmeli.

  (0) (2)

Tüm Yorumlar