19 Eylül 2018 23:25

Yıldırım Demirören'den yabancı kuralı itirafı

Yıldırım Demirören'den yabancı kuralı itirafı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, video hakemden yabancı futbolcu sayısı’na kadar pek çok konuda flaş açıklamalar yaptı.

Riva'da dün düzenlenen ve Ampute Milli Futbol Takımı'nın ödüllendirildiği törende gazetecilerle biraraya gelen TFF Başkanı Yıldırım Demirören, video hakeme karşı olduğunu söyledi.

İşte Demirören'in açıklamalarından satır başları:

"Video hakem sistemine karşıyım. Çünkü bu sistem futbolun güzelliğini öldürür. Kulüpler Birliği istiyor, Ocak ayına yetişmesi zor ama uğraşıyoruz. UEFA yapılacak testlerden sonra onay verecek. Şahsi görüşümü soruyursanız, lig devam ederken mevcut sistem değiştirilmez, sezon sonuna kalır diye düşünüyorum."

"Yabancı oyuncunun gelmesi ile ülkemizde futbolda kalite yükseldi, yerli oyuncu fiyatları düştü. Tribünlerin dolması da kaliteli yabancı oyunculardan kaynaklanıyor"

"Yabancı kontenjanı 2019'a kadar geçerli. Şu an için yeni bir düzenleme olmaz sınırsız kaldırılması için. Ancak sezon sonunda yedek kulübesinde bekleyen yabancı sayısı azaltılabilir. Biliyorsunuz bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın beyenatları var. Bu beyanatları önemsiyoruz. Cumhurbaşkanımızın sözleri ilk yönetim kurulu toplantımızda sahadaki Türk oyuncu sayısını nasıl artırırız bunun çalışmasını yapacağız."

"Hakemler günah keçisi ilah ediliyor. Kulüpler ve teknik adamlar, yanlış transferler tercihlerini, sahaya sürülen yanlış kadroları –sorgulamayıp, sadece hakemler üzerinde yoğunlaşıyor. Dünyanın her tarafında hakem hatası oluyor, Avrupa Şampiyonası'nda da, Dünya Şampiyonası'nda da. Ama hiçbir ülkede bu kadar tartışılmıyor. Mesela Ali Palabıyık, derbide 7 karar verdi. 5'i doğru, biri yardımcısının hatası (Negredo'nun golü). Diğeri Cenk'in ayağına basılmasında penaltı olayı. Ama onu ekrandan tekrar pozisyonlarda herkes gördü. O pozisyon yaşanırken kimse fark etmedi."

"Kulüpler altyapıya yatırım yapmıyor. Kulüpler bizden altyapıya bütçesi istedi. Yıllık olarak Bu rakam toplamda 50 milyon TL. Bu çok abartılı bir rakam. Federasyonda böyle bir para yok. Ayrıca kulüplerin altyapısındaki antrenörler, futbolculuğu bırakan isimler. Bunların kaçı faydalı oluyor, işte burası soru işareti. Biz TFF olarak altyapıya eğiliyoruz. Emek harcıyoruz. Ama kulüpler kendi oyuncusunu yetiştirmiyor.

Ampute Milli Takımı'na ödül verilecek

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • Bu adam geldiginden beri Tff kulupleri denetlemiyor..1. Ligde puani silinmedik kac takim kaldi? Kulupleri butcelerini asmamalari icin denetlemeyip battiktan sonra puan keserek iki kere cezalandiran zihniyetin mimari beyefendi sen daha 3 takimin otesini goremedigin icin tum bahsettiklerin sadece onlari ihya edecek cinsten. Anadoluda kulupler acinacak halde. Parasi olmayana alt yapi yerine git afrikadan getir diyende bu kaliteli yabanci martavali okuyanda bu. Batan kulupler isim degiserek ayni ligden devam ediyor boyle bir uygulamaya firsat veren yine bu. Artik bir degisim gerekli ..

    (0) (1)

  • Madem öyle Palabıyık neden 3 hafta dinlendiriliyor puanı neden düşük? seyirci sayısı arttı diyerek futbol ile dalga geçiyor bence statlarda seyirci mi var biraz akıl izan olur insanda

    (0) (0)

  • Video hakem uygulaması ursa 8tasi koruyamayacak.

    (2) (17)

Tüm Yorumlar